Yağmurlu Havaların Modası Trençkot

0
128

Her mevsimin kendine özel bir kıyafeti vardır. Yaz mevsiminde şortlar, tişörtler, sandalet ayakkabılar; ilkbaharda uçuşan elbiseler, ceketler; kış mevsiminde kabanlar, eldivenler, bereler, çizmeler; sonbaharda ise yağmurluklar, trençkotlar ve yağmur çizmeleri…

Sonbaharın kendini en yoğun hâli ile hissettirdiği bugünlerde ise öncelikli olarak sabahları evden çıkarken hem sıcak tutacak hem de yağışlı havalara karşı da koruyacak olan dış giyime ihtiyaç duyulur. Trençkot bu ihtiyacın bir numaralı karşılayıcılarından oluyor. Özellikle ayak bileklerine kadar uzanan modeller rüzgar, yağmur ve benzeri zorlayıcı hava şartlarına karşı bütün bedeni korurken, giymiş olduğunuz kıyafetlerin de kirlenmesini önleyen bir koruyucu oluyor.

Uzun yıllardır kadınların giymekten vazgeçmediği trençkot modelleri her sezon trend oluyor. Renklerinin modanın trendlerine göre değişiklik gösterdiği modeller her yaş grubuna da hitap ediyor.

Kolay Kombinlenebilir Trençkot Modelleri

Dışarı çıkarken, okula giderken, işe giderken, seyahat ederken, alışveriş yaparken kısacası hayatınızın her anında rahatlıkla giyilebilen bir model olan trençkotlar tesettür giyiminin de en fazla tercih edilenlerinden oluyor. Tesettür trençkot modellerinin işlevselliği, her kadının rahatça giyebilmesine olanak tanırken, mevsim geçişlerinde de büyük bir kurtarıcı oluyor.

Erkek, kadın, çocuk her kesimin giymekten keyif aldığı bu model, ayrıca kolay kombin yapılabilir bir tasarımdır. Bütün ayakkabılarla tamamlanabilir modeli sayesinde bazen stilettolarla feminen duruş kazandırılırken, bazen sneaker ayakkabılarla spor ve oldukça günlük görünüm kazanmaktadır. Loafer ve babetlerle klasik görünümü destekler, mevsimine göre yağmur çizmeleri ve botlarla da oldukça şık bir görünüm kazanmaktadır.

Çanta seçimlerinde ise sırt çantası, omuz çantası, zarf çanta, postası çanta kullanımına uyumlu olurken tatil günlerinde de bir hayli rahatlık kazandırmaktadır. Siyah, kahverengi, taba, sarı, lacivert, ekru, bej, yeşil ve bordo en fazla tercih edilenlerden oluyor.

Trençkot, kapsül gardıropların da olmazsa olmazıdır. Sınırlı sayıda kıyafetle koca bir mevsimi geçirmek ve geçirirken de pratik giyinebilme imkanı kazanmak isteyenler yağmurluk kadar bu modelleri giymeye de ağırlık vermektedir. Her zaman şık giyinen yağışlı, soğuk havalardan korunabilen bir kadın olmak artık çok kolay. İdeal bir parça olan trençkot modellerine sahip olmak için Fashpos online mağazasını ziyaret edebilirsiniz.