Yağışlı Günlerde Ofis Kıyafeti Seçimi Nasıl Olmalıdır?

0
122

Çalışma hayatının güzellikleri kadar bazı zorlukları da vardır ve bu zorluklar özellikle de sonbahar döneminde kendini göstermeye başlamaktadır. Sabah saatlerinde serin, öğlen saatlerinde sıcak, akşam saatlerinde tekrar serinlemeye ve hatta serinin bir tık üstünde soğuk olarak değerlendirebileceğimiz bir mevsimin içindeyiz. Ne giyileceğine bir türlü karar verilemeyen, yağışlı günlerde ise giyinmenin bir çileye dönüştüğü dönemlerde hayat kurtaran tüyolar ile gününüzü güzel geçirebilir ve bütün olumsuzlukları geride bırakabilirsiniz. Daima şık daima kaliteli görünüme sahip olarak yaşamınıza devam etmek için birkaç kurtarıcı fikir size pratiklik de kazandıracaktır. Çünkü bilindiği üzere insanlar ne kadar güzel giyindiklerine inandıklarında o kadar iyi hissederler ve güne hem pozitif hem de başarılı bir şekilde entegre olarak devam ederler.

Serin ve gün içinde sıcak olan dönemlerde ofis modasına uyarak hafif trençkot modelleri tercih edebilirsiniz. Öğlen yemeklerine çıktığınızda tam da havanın durumuna bağlı olarak sizi üşümekten de terlemekten de kurtaracak olan trençkotunuzu, yağmurlu günlerde yağmura dayanıklı bir modelle değiştirmeniz gerekmektedir. Ne sabah işe giderken ne öğlen yemeğine çıktığınızda ne de akşam mesai bitiminde yağışlı havanın sizi zorlamasına izin vermeden başarılı bir iş kadını olabileceksiniz.

Saçlar Bozulmasın, Makyaj Dağılmasın, Gün Güzel Geçsin…

Dış giyim için yapacağınız tercihlerde kombinlerinizi oluştururken hava alabilen dokumalara sahip modeller tercih ederseniz terlemekten de uzak durmuş olacaksınız. Özellikle yağışlı havalarda her ne kadar şemsiye kullanılıyor olsa da arabadan inerken veya iş yerine girerken kapatılan şemsiye nedeniyle yağmurun saçlarınızla teması ve hatta yüzünüzle teması hem saçları bozuyor hem de makyajı. Bu sebeple kapüşonlu modeller sizi yağmur damlalarından ve rüzgardan koruyacaktır.

Bütün bu olumsuzluklardan uzakta gösterişli ve şık auranızın gölgede kalmaması için dikkat edilmesi gerekenler arasında ayakkabı da bulunuyor. Yağmur çizmeleri ve yağmur botları modacıların şık tasarımları ile şehirli kadın siluetine hitap ediyor. Gün içinde alışverişte, yürüyüşte giyilebileceği gibi şıklığından gelen avantaj ile ofiste de giyilebiliyor. Ayakkabı seçiminizde bir diğer alternatif ise yüksek tabanlı spor ayakkabılar veya Oxford modeller olabilir.

Her zaman şık olmak için www.fashpos.com adresini ziyaret edebilir ve stilinize hitap eden kıyafetleri inceleyebilirsiniz.