Vücudunuza Uygun Kıyafet Seçiminde Beden Tablosunun Önemi

0
121

Her kadının vücut proporsiyonuna kusursuz uyum sağlayan kalıplar vardır. Kıvrımlı hatların daha güzel, potu bulunmayan ne bol ne de dar olmayan, kalıbın hakkını veren kalıpları bulmak, kadınlar için zor gibi görünse de aslında doğru bir beden tablosu ile bu zor gibi görünen durum oldukça kolay bir hal alıyor ve ideal kıyafet seçimi yapılabiliyor.

Özellikle de ilk anda deneme imkânı bulunmayan internet üzerinden yapılan alışverişlerde ihtiyaç duyulan beden tablosu vücut ölçülerinize en uygun olan seçimi yapabilmenizi sağlıyor. Göğüs ölçüsü, bel ölçüsü, kalça ölçüsü ve sırt genişliği beden tablosunun olmazsa olmazlarındadır. Kıyafet alımlarında her markanın kendine ait bir tablosu olduğu gibi standart ölçülere sahip tablolar da bulunmaktadır. Kıyafet türüne göre tablo içeriği değişmektedir. Sutyen alımında baz alınan sırt genişliği, göğüs alt ve üst ölçüsü ile kilo ve boy iken, kilotlu çorap gibi tasarımlarda ise kilo ve boy yeterli olmaktadır.

İnternetten Kıyafet Almanın Keyfini Yaşatan Beden Tablosu

Ceket, pantolon, etek, gömlek, tayt, elbise, tulum ve diğer modellerde seçim yaparken eğer vücut ölçülerinizi bilmiyor veya arada bir bedende kalıyorsanız muhakkak beden tablosundan faydalanmanızda yarar vardır. Eğer alışveriş yapacağınız sitenin kendi ürünleri için özel olarak geliştirdiği bir beden tablosu var ise bu tabloyu göz önünde bulundurarak yapacağınız seçimlerden daima memnun kalacaksınız.

Farklı bir alışveriş deneyimi ile tasarımlarını internet mağazacılığı üzerinden satan Fashpos, 36 beden ile 44 beden arası çalışarak, şıklığı kalıplara sıkışıp kalmaktan kurtarıyor. 36 beden modellerinde göğüs ölçüsünü 86 cm, bel ölçüsünü 66 cm, kalça ölçüsünü 92 cm tutan marka sırt genişliğini de beden tablosuna ekleyerek, internetten alışveriş yapmanın keyfini yaşatmaktadır. 38 beden modellerde göğüs ölçüsü 90 cm, bel 70 cm, kalça 96; 40 beden modellerinde göğüs ölçüsü 94, bel 74 cm, kalça 100 cm; 42 beden modellerde göğüs ölçüsü 98 cm, bel 78 cm, kalça 100 cm; 44 beden ölçülerinde de diğer modellerde olduğu gibi beden büyüdükçe 4 cm artış olmaktadır.