Vahşi Stilin İkonik Temsilcisi Deri Modası Tekrar Geldi

0
131

Dışarıya çıkarken gardırobunuzun önünde ne giyeceğinizi belirlemek için uzun süre beklemeyeceğiniz bir sezona girdik. Yeni sezonda birbirinden özel modeller her an giyilebilir yanı ile oldukça rahat ettiriyor. Üstelik kombin yapmada kolaylık sunan tasarımları sayesinde de zamandan da büyük oranda tasarruf ederek, pratik giyinebiliyor olmanın rahatlığını yaşayacaksınız.

2019 ve 2020 sonbahar ve kış modasında geçmiş yılların en çok ün yapan deri tasarımları yeniden geldi. Yeni sezonda her zaman giyilecek büyük bir işlevsellik de var. Kısıtlı kombin yapma derdini de sonlandıran deri kumaş ürünleri arasında tulum, pantolon, tayt, gömlek, bluz, yelek, ceket, elbise, etek bulunuyor. Tabi yalnızca giyilecek tasarımlar değil, tamamlayıcı unsura sahip olan ve yaşamın her anında ihtiyaç duyulan çantalar, ayakkabılar da deri görünümleri ile hem şık hem fonksiyonel hem kullanışlı hem de vahşi ve çekici stiller için tasarlananlar arasında bulunuyor.

Dokuların Karma Olduğu Yeni Sezona Hazır Mısınız?

Eteklerde pililerin, volanlı kesimlerin, gömleklerde manşetlerin metal düğmeli düz kesimlerin ve fırfırların, pantolonlarda belden büzgülü ve kuşaklı modeller ile belden lastikli modellerin, büyük tokalı geniş kemerlerin, tulumlarda salaş görünümlerin, elbiselerde form sahibi duruşların hâkim olduğu yeni sezonda her biri birbirinden özel modeller bulunuyor.

 Modadaki tek tür doku anlayışının yerini karma doku anlayışına bıraktığı bir süreçteyiz ve bu yeni süreç oldukça rahatlatıcı, demodelikten uzak, konforlu, şık ve kullanışlı…

Deri ile yünü, yün ile ipeği, saten ile kumaşı, kot ile jakarlı örmeyi harman edebileceğimiz yeni süreçte sınır tanımayan kombinasyonların aura yükselten moduna gireceğiz. Deri yelekler içerisine kalın dokulu, örgü desenli yün kazaklar ile retro bir hava elde edilebilecek stiller, ünlü stilistler tarafında sosyal medya hesaplarında sunuldu. Aykırı gelebilecek her kombinin artık abes durmayacağı bu ezbere dayalı anlayışın yıkıldığı sezonda oldukça renkli sahnelere de tanık olacağız gibi duruyor.

Yalnızca kadın modası için değil erkek modası için de geçerli olan geçmişe dayalı algıların yıkıldığı dönemde bedeni tek tip kalıpların içine hapsetmeye de son veriliyor. Büyük beden, küçük beden fark etmeksizin artık bütün bedenler istediği gibi giyinebilmenin keyfine varacak.