Sonbaharın En Sıcak Günlerinin Kurtarıcı Kombinleri

0
139

Uzun yürüyüşler yapmanın en fazla keyif verici olduğu sonbahar mevsiminin romantik ayı Kasım’da, kıyafet seçiminde bazen sıkıntı yaşanabiliyor. Özellikle sabahın ilk saatleri ve akşam saatlerinde bir hayli soğuk olan, gün içinde ise oldukça sıcak ve bunaltıcı olan bu dönemde ne giyileceğine dair kararsız kalındığı gibi bazen de giyilenler ya günün hava durumuna göre kalın kaçmış ya da ince kaçmış olabiliyor. İnce giyildiğinde üşüten, kalın giyindiğinde terleten, tam ortası olan ne ince ne de kalın kıyafetler giyildiğinde ise tedirginlik yaşatan sonbahar mevsiminde, bütün bu sıkıntıları ortadan kaldıran kombinler yazımızın ilerleyen kısımlarında sizler için hazırlandı.

Öncelikle mevsimlik olarak nitelendirilen dış giyim kıyafetlerinizin hava geçirebilen dokumaya sahip olmasında fayda vardır. Böyle mevsimler için triko hırkalar, kot ceketler, ince deri ceketler en idealler arasındadır. Yağmurluklar ise polyester astar sebebi ile sıcak hava koşullarında terletme yapacak ve sizi bunaltacaktır.

Sonbahar Sizi Tarzınızla Baş başa Bırakıyor

Kumaşı pamuklu olan ve sizi gün içinde olması gerekenden daha fazla ısınan hava koşullarında terletmeyecek olan trençkotları da tercih edebilirsiniz. Dış giyimi bu şekilde hallettikten sonra iç giyimde ise henüz kazak giymek fazla kalın kaçacaktır. Penye veya benzeri dokumaya sahip bluz, sweatshirt, gömlek ve diğer üst giyim kıyafetlerini tercih edebilirsiniz. Akşamları sizi çok üşütmeyecek, soğuyan havaya karşı vücut ısınızı koruyabilecek, gündüzleri ise parlayan güneş karşısında sizi çaresiz bırakmayacak olan kombinlerinizin tamamlayıcı alt giyimde ise istediğinizi giymekte serbestsiniz. Sonbahar öylesine güzel bir mevsimdir ki giyinme konusunda sizi tamamen kendi tarzınızla baş başa bırakmaktadır. Mini etekler altına mus çoraplar ve çizmeler, üstte ise basic bir tişört bu trend kombinlerden oluyor.

2019 sonbahar modasının trendleri arasında bulunan triko pantolonlar da aynı şekildedir. Spor ayakkabı, triko pantolon, basic veya oversize tişört ve sonbaharın hafif ılık hafif serin rüzgarlı havası… Eğer bir de kulaklığınız yanınızdaysa, mevsimin ruhunu yaşatan slow müzikler ile günün tadını çıkarmaya hazırsınız.