Sokak Modasında Değişen Trendler Neler?

0
156

2019 sokak modası geçmiş yıllara göre çok daha farklı özellikleriyle kendini gösterdi. Yılın son aylarında mevsimin de değişmesiyle birlikte kıyafet seçimlerinde artık sadece şıklık değil, rahatlık da ön planda tutuluyor. Özellikle de sokak modası ve günlük moda denildiğinde bu alanda kendine en çok yer edinen kıyafetler hem üst giysisi hem alt giysisi hem de dış giyim ve ayakkabılar da buna eklenmek üzere bir hayli iddialı ve oldukça rahat!

Pantolonda skinny en çok tercih edilen form oluyor ve bu modeli kargo, jogger modeller takip ediyor. Ardından mom jean modeller en çok tercih edilenlerdir. Mevsimin özelliklerine de bağlı olarak sweatshirt, kapüşonlu kanguru sweat, triko, yün kazanlar, oduncu gömlekler, bluzlar pantolonları kombin etmede kullanılan joker parçalardan oluyor.

Sneakers ayakkabılar, botlar, kovboy çizmeleri, postallar ve sokak modası dahi olsa masum görünümün temsilcilerinden olan babetler ile asi ve cool görünümün ikonu loafer ayakkabılar çok tercih ediliyor.

Eteklerde bol kesimlerin oversize görünümleri ve mini eteklerde de pileli tarzlar en çok tercih edilenler arasında bulunuyor.

Günlük Moda Şıklık ve Rahatlığı Bir Arada Bulundurmak İster

Günlük moda denildiğine her ne kadar tatil modu düşünülse de aslında gün içinde yaşamın her anında giyilebilir olan kıyafetleri de kapsamaktadır. Klasik giyinme kuralı olmayan iş yerlerinde şıklığına önem veren stil sahibi kadınların ofis kıyafeti arayışına da cevap vermektedir. Öyle ki bunun en iyi örneği Jean üstü sweat veya kazak ile loafer ayakkabı ve sırt çantası kombini ile işe gitmek…

Hem rahat hem şık hem de tarz sahibi bir duruş sergileten bu tür kombinler sokak modası kavramının da içinde yer almaktadır. Gündüz okulda ya da işte, akşam ise arkadaşlarla yemekte, sosyal aktivitede, kültür-sanat etkinliğinde, kulüpte ve dans etmekte… Kısacası her an kendinizi iyi hissetmenize yönelik kıyafetler tercih edeceğiniz modelleri dilediğiniz en ağır aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. Yeni sezonun modasındaki değişikliklerde geçmiş sezonlara oranla minimal çizgilerle tamamlanan kombinler yeni sezonda 90’lara dönüş yapan iri küpeler, kolyeler ve bilekliklerle kendini gösteriyor.

Pırıltılı detaylara sahip örme dokumalarla tasarlanan ışıltılı kıyafetler de yeni sezonda günlük giyimin tek düzeliğine son veriyor. Tatil günleri, aile ile zaman geçirirken, bazen arkadaşlarla günler öncesinden planlanmış hafta sonu kahvaltılarında, bazen alışverişte, bazen giderilen özlemlerin anıya dönüşen iyi anlarda giyebileceğiniz kıyafetler Fashpos tasarımlarıyla farkını belli oluyor. Fashpos ile yepyeni bir deneyimi keşfetmeye ne dersiniz? Fashpos.com adresinde birbirinden güzel sürprizler sizi bekliyor.