Pratik Giyinmenin Sırrına Sahip Gardıroplar Nasıl Hazırlanır?

0
155

Güne hazırlanırken akıp giden süreyi minimize etmek için gerekli olanların en başında iyi parçalara sahip bir gardırop geliyor. Böylelikle kısa sürelerde dahi istediğiniz şıklığa sahip olabileceksiniz. En aceleci olduğunuz zamanlarda tarzınızdan ödün vermeden giyinebileceğiniz bir dolabınızın olmasına ne dersiniz? Hem tarz hem trend hem hızlı giyinebilmek için ihtiyacınız olan kapsül gardıroptur.

Öncelikli olarak dolabınızda bulunan fakat kalabalık etmekten ve aklınızı karıştırmaktan başka bir işe yaramayan kullanmadığınız kıyafetlerden, aksesuarlardan, ayakkabılardan, çantalardan kurtulmanız gerekiyor. Kıyamadığınız, bir gün nasılsa değerlendiririm dediğiniz fakat hiçbir gün değerlendirme sırası kendisine gelmeyen parçaları dolabınızdan çıkararak, rahatlatmanız gerekiyor.

Ardından joker parça ve renk olarak da kabul gören kıyafetleri gardırobunuza eklemelisiniz. Birbiriyle uyumlu olan, kombin yapmanızı kolaylaştıran ürünlerin bulunduğu bir dolap, ne giyeceğinize dair karar verme sürecinizi kısaltacaktır. Renkler bakımından da modeller bakımından da birbiriyle uyumlu olan modellerin bulunacağı kapsül gardırobunuzda, bulunan kıyafetlerin sayısının abartıya kaçmasını önlemeniz gerekiyor. Yalnızca mevsime uygun kıyafetlerin sınırlı sayıda olması ile anlam kazanan kapsül gardırop kavramı, özel gün ve gecelerde giyilecek kıyafetlerden bağımsızdır. Aksesuarların da bu sınırlamada olmadığı bir dolap sayesinde kısıtlı zamanlarda hızlıca seçim yapabiliyor ve güne hazırlanabiliyorsunuz.

Pratik Giyinmenin Rahatlığını Yaşayın

Yoğun çalışma temposunda da yoğun sosyal aktivitelerde de işe yarayacak olan bu durum, pratik giyinen kadınların sırrı oluyor. Birçok ünlünün de bu tür dolabı seçerek, kendine özel tarzını oluşturması da kapsül gardırop kullanıcılarının sayısını arttırmaktadır.

Yalnızca hızlı giyinmenizi sağlamakla kalmayan ayrıca sürekli alışveriş yapma ihtiyacından da kurtaracağından hem zamandan hem de bütçeden tasarruf ettirmektedir.

Gardırop hazırlarken dikkat etmeniz gerekenler arasında yer alanlardan bazıları ise şöyledir:

  • Başkaları için giyinmeye son verip, yalnızca kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız öyle giyinmelisiniz. Ancak bu şekilde tarzınızı istediğiniz gibi yansıtabilir ve kapsül gardırobunuzu en doğru parçalarla hazırlayabilirsiniz.
  • Eskidiği için veya elbet bir gün kullanırım düşüncesi ile dolabınızda tuttuğunuz kıyafetlerden kurtulmalısınız. İyi seçimler yapabilmek için ferah ve doğru parçaların mevcut olduğu bir dolaba sahip olmalısınız.
  • Seçeceğiniz kıyafetler içerisinde kendinizi rahat hissetmelisiniz. İçerisinde rahat olduğunuzu hissetmediğiniz hiçbir ürüne dolabınızda yer vermemelisiniz.
  • Pratik ve tarzınıza uygun giyinebilmeniz için giydiğinizde kendinizi rahat hissedeceğiniz tasarımlara ihtiyacınız vardır.
  • Gardırop içi düzenleyici aparatlar kullanmanızda fayda vardır. Böylelikle ayakkabılarınızın, aksesuarlarınızın ve çantalarınızın dağınık görünümünden de kurtulmuş olarak bütün eşyalarınızı ilk bakışta görebilir ve kombinlerinizi yapabilirsiniz.