Partilerin En Asil Şıklığına Sahip Yapan Kıyafetler

0
130

Davetlerin sözsüz kuralları arasında bulunan şıklık, herkes için geçerli kurallara sahiptir. Temiz, düzgün, demode olmayan ve konsept ile uyumlu olan kıyafetlerin giyilmesi gerekmektedir. Özellikle de eğer bir partiye davetliyseniz, parti konseptini önceden öğrenip, konsepte uygun giyinmekte yarar vardır. Eğer böylesi küçük ama oldukça etkili olan bir detay göz ardı edilirse, bütün gece berbat geçebilir.

İster gece davetleri olsun ister gündüz davetleri olsun fark etmeksizin her zaman şık olmak isteyen kadınların bir sırrı vardır. Bu sır, yalnızca partiye uygun giyinmek değil, uygun kıyafeti seçerken vücut proporsiyonunun da kıyafet ile uyumlu olmasına önem vermektir. Sadece giyinmek için giyinildiğinde birçok eksiklik kendini gösterir. Bu ister istemez kendini gösteren durum, saçların kıyafetle uyumundan tercih edilen aksesuarlara, makyajdan giyilen ayakkabıya ve hatta abiye elbiseler giyerken kullanılan çoraba kadar yansır.

Gece modasını yakalayan kıyafetlerle şıklığınızı tamamlamak için katılacağınız etkinliğe göre tercih yapmanız gerekmektedir. Sergi, sinema, tiyatro ve benzeri gösterilere katılırken abartıdan uzak kültür-sanat konseptine uygun minimal hatlar tercih etmelisiniz.

Parti Konseptine Uygun Kıyafetler Nasıl Olmalıdır?

Eğlencenin ve dans etmenin hüküm süreceği bir gece içinse kendinizi daha rahat, özgür, şık, güzel ve özgüveninizi yüksek hissettirecek modeller tercih etmelisiniz. Gece modası denilince akla gelen en abartılı kombinleri sınır tanımadan yapabilirsiniz. Parti için bu durum böyle pek fazla bu şekilde ilerlemiyor.

Örneğin 80’lar partisine katılırken omuzları vatkasız bir kıyafet giymek düşünülemez ya da 80’lar ruhunu yansıtan canlı renkler, simler, bol üstler, dar altlar, abartılı makyajlar, perma görünümlü kabarık saçlar olmadan parti ruhunu yaşayamaz ve yaşatamazsınız.

Kullanılan takılara kadar önemlidir. Örneğin 2019 yılının trend aksesuarlarından olan minimal çizgilere sahip bir aksesuar 80’ler partisi için abes kaçacaktır. Olabildiğine abartılı, geniş halka küpeler, kaba bileklikler kullanılmalıdır.

Kısacası bir davete katılırken çok kapsamlı düşünmek gerekmektedir. Gece organizasyonları için de bu durum aynıdır.