Ofis Modası Kombinleri Fırtına Yağmur ve Soğuktan Koruyor

0
99

Yeni yılın ilk günleri ile birlikte zorlayan hava şartları fırtına, yağmur, kar ve soğuk olarak sabahın ilk saatlerinde evinden çıkanları yormaya başladı. Şiddetli rüzgâr sebebi ile yağmurdan korunmak için açılan şemsiyeler etkisiz hale gelirken, metro girişleri ve belirli noktalardaki çöp kovalarında kırık şemsiye yığınları görünmeye başladı. Böylesi zorlayıcı bir hava koşulunda yağmurdan ve rüzgârdan şemsiye ile korunmak mümkün değilken, günün ilk saatlerinde daha iş yerine bile ulaşamamışken yaşanan mağduriyeti nasıl ortadan kaldırabiliriz?

Fırtınalı bir sabahta yağmur yağıyor ise mont seçiminiz bütün zorlukların önüne geçecek kadar etkili olacaktır. Kapüşonu olan, boğaz kısmında adeta bir atkı etkisinde bulunan, düğme yerlerinde pratiklik kazandıran çıtçıtları bulunan ama iç kısımda sizi korumak için sağlam fermuarı ile boydan boya fermuar koruması bulunan mont giymeniz gerekiyor. Kapüşonu ile boynunuzu, ensenizi, sabah yeni iş gününe hazırlanırken özenle yaptığınız saçınızı ve hatta makyajınızı dahi korumaya alacak montunuz rüzgârın üşüten o kızgın ve öfkeli nefesini ensenizde, yüzünüzde hissetmenizin önüne geçecektir.

Ofis Modası Hava Şartından Bağımsız Değerlendirilir

Kullandığınız araçlar arasında aktarma yaparken, yürüme mesafesinde veyahut öğle yemeklerinde de sizi koruyacak olan bu özelliklerin sahibi olan bir mont, kumaş bakımından kaşe kabanlar gibi su tutmayan türden olmalı. Suya dayanıklı, sudan koruyan iyi bir seçim zorlu hava şartlarından çevrenizdekiler kadar etkilenmeden rahatça sıyrılmanızı sağlayacaktır.

Diz kapaklarına ve hatta biraz daha aşağısına kadar uzanmış olan montunuz kıyafetinizi koruduğu gibi diz kapaklarınızı da aşırı soğuktan koruyacaktır. Böylelikle 2020 trend elbise modelleri seçiminizde özgürce hareket edebileceksinizdir. Şıklığınızla farkınızı sergilerken bütün hava koşullarından bağımsız olarak değerlendirilen ofis modası takipçileri arasında her zaman ayrı bir değerin sahibi olacak ve adınızdan da sık sık söz ettireceksiniz.

Bu denli zor hava şartları yalnızca mont seçimi ile korunabileceğiniz gibi değildir. Bot, çizme ve ayakkabı seçiminde de dikkatli olmak gerekir. Suya dayanıklı, kaymaz tabanlı ayakkabılar seçmeli, bot ve çizmelerde ağır olmayan modeller giymelisiniz. Gün boyu ayağınızda ağırlığı ile rahatsızlık veren bir kap taşımaktan hoşlanacağınızı sanmıyorsunuz değil mi?