Ofis Kombinleri Yaparken Bütçenizi de Düşünün

0
157

Kurumsal kıyafetlerin sıkıcı olduğu düşüncesini kafanızdan atacağınız bir sezona giriyoruz. Yeni sezon, şehre dönüşün de tamamlandığı bu aylarda 2019/20 sonbahar-kış kreasyonuyla oldukça neşeli kombinasyonlar yapmanıza olanak tanıyor. Ofis masalarının yorucu formlarından, saatlerce süren ofis sandalyelerinde veya koltuklarında oturmaların bunaltıcı taraflarından kurtaracak ve içinize ferahlık verecek iş kıyafetlerinizle artık yalnız konforlu bir giyimin değil ayrıca modern ve şık görünümün de sahibi oluyorsunuz.

Bluz, gömlek, body, kazak ve hatta sweatshirt modellerinin dahi kurumsal kıyafetler kategorisinde yer aldığı Fashpos markası etekler, pantolonlar, ceketler, tulumlar ile de bu kategoriye yeni eklemelerde bulunuyor. Çok kapsamlı bir kategoriyle yeni sezonda sıkılmadan her sabah kalktığınızda işe gitmek için keyifle hazırlanacaksınız.

Ofiste Sıkıcı Giyinmekten Kurtulacağınız Parçalar Seçmenin Tam Zamanı!

Rahat ve şık giyinmeniz için bilmeniz gereken bazı tüyolar var. Örneğin:

  • Göbek bölgesindeki yağlanmadan şikâyet ediyorsanız oturduğunuzda bel bölgenizi kesecek kıyafetlerden uzak durmalısınız. Düşük bel ya da orta belden ziyade yüksek bel pantolon ve etek tercih ederek göbeğinizi toplayabilir ve daha formda durarak, oturduğunuzda ortaya çıkacak kat kat görünümü kamufle edebilirsiniz.
  • Elbiselerde ise vücudunuzu sarması yerine bir beden bol tercih etmelisiniz. Hem sırttaki sütyen izlerini gizlemiş hem de yine oturduğunuzda ortaya çıkacak göbek ve mide ile bel katlarını gizlemiş olacaksınız.
  • Pantolon seçimi yaparken trend modellerde görülen ayak bileğindeki paça boyunu dikkate alarak daha modern bir duruşun sahibi olabilirsiniz. Kıvırmalı veya uzun paça modası yeni sezonda yerini uzun yıllardır süren ayak bileğinden 1-2 parmak yukarıdaki ölçülere devretti.
  • Ceket modellerinde dar kalıplar, bol kalıplar, uzun boy ve kısa boy seçimini istediğiniz yapabilirsiniz. Minimal yakalara sahip olmasına önem göstermeniz gerekmektedir. Klasik ve modası hiçbir zaman geçmeyen ceketi, demode tasarımlar tercih ederek giydiğinizde ofisin en sıkıcısı çalışanı olabilirsiniz.
  • Ayakkabılarınızı kurumsallığınızın boyutuna göre bazen sneaker bazen ise loafer olarak seçebileceğiniz gibi yüksek topuklu ya da alçak ökçeli olarak tercih edebilirsiniz.
  • Aksesuar seçimlerinizde ise mutlaka modayı takip etmelisiniz. Çok çabuk modası geçen ve modanın değişkenliğinden en çok etkilenen takılar da bunlara dahildir. Daima modayı takip ederek takılarınızı güncellemeniz gerekmektedir.