Kıyafetlerin Tamamlayıcılarında Aynı Renk Kuralı Modaya Yenik Düştü

  0
  123

  Uzun yıllar çanta, ayakkabı, kemer ve cüzdanda tek renk modası artık yerini farklı renklere bıraktı. Yalnızca farklı renklere değil ayrıca tek doku modası da zamana yenik düştü ve karma doku modası popüler oldu. Rugan ayakkabı ile rugan çanta kullanılır; süet bot ile süet kemer kullanılır, kırmızı çanta ile kırmızı cüzdan kullanılır veya deri ile deri; rugan ile rugan, nubuk ile nubuk kullanılmasının var olduğu kural modaya yenik düşerek, kombinlerin bir numaralı tamamlayıcılarında özgürlük hâkim oldu.

  Rugan ayakkabı ile süet çanta kullanılabilirken, yeşil çanta ile lacivert ayakkabı da gayet rahat ve hatta modern çizgide, modaya uygun olarak kullanılabiliyor. Hasır çantaların simli modellerle, simli modellerin mat derilerle kombinlendiği günümüzde 2020 kış modasında ise siluetler bir hayli özgürlük kazandı!

  Kıyafetlerde Tek Parçada Karma Doku Modası Hâkim

  Her ne kadar tamamlayıcılardaki tek doku kuralı modaya yenik düştü desek de 2019-2020 sonbahar – kış sezonunun sergilendiği moda haftasında ise modaevlerinin katılımcı olduğu defilelerde podyumlarda karma dokulara sahip kıyafetler bulunuyor.

  Tek parçada yün, ipek, saten, metal aksesuar ve tül bulunabilirken tasarımların sınır tanımadığı bir çeşitlilik de vitrinleri süslüyor. Aksesuarlarda da farklı renkler bir arada ahenkli bir uyum yakalayarak kullanılabiliyor. Beyaz altın ile sarı altın ve pembe altın bir arada uyumlu geçişlerle tasarımlara hayat veriyor.

  Geçmiş yıllarda bu tür renk farklılığı ve doku farklılığı demode ve rüküş olarak nitelendirilirken, günümüzde fütüristtik bir çizgiyi andırdığı için popülarite kazanıyor. Yalnızca kadın modasında değil, çocuk ve erkek modasında da mevcut olan bu değişim; pratik giyinebilmeye de imkân tanıyor. Zamanla yarışılan bu çağın insanları birbiriyle uyumlu kıyafetlerle kombin yapmak yerine istediği renkleri bir arada bulundurarak hızla giyinebilmekten daha fazla keyif alıyor.

  Giyerken keyif alacağınız ve modayı takip edeceğiniz modeller için www.fashpos.com adresini ziyaret edebilirsiniz.