Kadife Yumuşaklığında Kıyafetler Soğuk Havalara Hazırlıyor

0
116

Bu kış çok fazla kadife kıyafet göreceğiz. Farklı formlarda ve gramajlarda olan kumaşlarla tasarlanan kadife elbiseler kimi zaman pantolonlarda kimi zaman ceketlerde kimi zamansa bluzlarda kendine yer edinmiş oluyor.

2019 sonbaharında da 2020 kışında da bolca göreceğimiz kadife, parlaklığı ve dokusundaki yumuşaklığı ile kadınların vazgeçilmezlerinden olacak. Trend renkler kullanılarak tasarlanan kadife elbiselerde hardal sarısı, pas sarısı, demir grisi, mavi, bordo, kahverengi, taba rengi, yeşil, zümrüt yeşili, antrasit, siyah ve en çok da ekru tonlara sahip.

Düz dokuma, ince çizgi ve kalın çizgi modellere sahip olan kadife kazaklar, her pantolonla giyilebilir olduğu gibi eteklerle de giyilebilir. Kumaş, kaşe, kot ve hatta dantel eteklerle karma doku modasına uyarak kombin yapabileceğiniz modeller süet ve mat deri çantalarla tamamlanırsa, daima şık görünüm kazanmanızı sağlayacaktır.

Triko Bodylerde Boğazlı Yaka Modası

Soğuk havalara geçiş sürecinde istenilen kıvamda bir ısıtma etkisine sahip olacak kadife kumaş, gün içinde sıcak ama akşama doğru ve akşam saatlerinde serinleyen havalarda ise bir numaralı kurtarıcı oluyor. Dar paça, bol paça, boru paça, İspanyol paça kotlarla kullanıldığında oldukça hoş bir imaja sahip yapan kadife bluz modelleri body formu ile daha basic bir kalıpla fit görünüm kazandırıyor.

Kadife elbiseler ise bluz ve kazaklar gibi hem klasik giyime hem de günlük olarak sokak modasına uygunluk göstermektedir. Gün boyu postalla giyilebilecek kadife elbise, akşam olduğunda stiletto ayakkabı giyildiğinde seksi bir kadın görünümüne kavuşturarak gece modasına, davet modasına uyumlu elbise olmaktadır.

Kadife pantolon modelleri ise kadınların giymekten en fazla keyif aldıklarındandır. Yapı bakımı erkeklere göre aynı hava koşullarına rağmen daha fazla üşüdüğü bilinen ve üşüme eşiği düşük olduğu için daha fazla ısınma ihtiyacı duyan kadınlar, kalın yani gramajı yüksek kadife kumaşlara sahip pantolonlar giymekten ve bunların altına ise sneaker ayakkabı ile konfor getirmekten bir hayli memnun olmaktadır.

Kadife, kadın modasının etkisini daima koruyacak modellerindendir ve onu bu yerinden kolay kolay edecek bir kumaş henüz yok.