Haftaya Kot Tulum Giyerek Damga Vurun

0
154

2019 modasında damga vuran modeller arasında kot tulum bulunuyor. Tek parça ile kusursuz bir şıklık kazanmak isteyen kadınların uzun yıllardır giymekten keyif aldığı tulum, kumaş türlerine göre farklı ayakkabılar ve aksesuarlar ile kombinlenirken yine kumaş türüne göre farklı ortamlar için de değişebiliyor. Kot tulum ile sokak modasının en trend modelleriyle kombininizi oluştururken, kumaş ile tasarımı yapılmış modeller klasik giyim gerektiren ortamların modasına uygundur. Ofiste, toplantıda, davette giyebileceğiniz bir model, kullanacağınız aksesuarların görkemine göre abiye olarak da değer kazanabiliyor.

Ayrıca modeli ile sadece şık bir görünüm kazandırmakla kalmayıp, mevsimine göre de ayrı bir değeri vardır. Örneğin kot tulum giyerek güne hazır olurken bu tulumu yağışlı ve serin bir günde giydiğinizde ise hareket kısıtlanmanız olmadan özgürce güne devam edebiliyorsunuz. Tulum modelleri her yaşa hitap ederken, sonbahar mevsiminde ise kurtarıcı rolü oynuyor.

Kot Tulum Kombinleri Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kot tulum kombinleri yaparken dikkat etmeniz gereken ilk husus, tulumun vücut proporsiyonunuz ile uyumlu olmasıdır.
  • Uzun boyluysanız bacak boyu ayak bileğinin de çok yukarısında olmamalıdır. Kapri pantolon görünümü tulumlarla hoş durmadığı için boy ölçüsüne dikkat etmelisiniz.
  • Sonbahar mevsimi ve kış mevsimi için uzun kollu modeller seçebileceğiniz gibi mevsime aykırı olan askılı modelleri ise tulumla uyumlu olarak kazak, gömlek, bluz gibi modellerle tamamlamalısınız.
  • Ayakkabı seçiminizi bulunacağınız ortama göre yapmalısınız. Günlük bir kombinde rahat yürümekte zorlanacağınız topuklu ayakkabılardan ziyade daha alçak topuklu, bot, spor ayakkabı, loafer türü seçimler yapmalısınız.
  • Tulum modelleri her çanta için idealdir. El çantası, sırt çantası, omuz çantası ile rahatlıkla kombinlenebilir.
  • Saç modellerinde ise daha çabasız bir görünüme sahip olmalısınız. Özenilmiş ama abartılmamış bir model, tulum tarzı için idealdir.
  • Makyajı ise yine tulum tarzına uygun olarak sadeliği ön planda tutarak gerçekleştirmelisiniz. Yoğun ve ağır makyajdan uzak durmanızda günlük moda için ihtiyaç varken, abiye olarak giymeyi istediğiniz tulumlarda ise davet ve özel gün ile gecelerde uyumlu olacak iddialı tonlar kullanabilirsiniz.