Gündüz Sıcak Gece Soğuk Sonbaharda Nasıl Giyinmeli?

0
128

Daima şık olunması gereken çalışma hayatında siluetine önem veren kadınların en fazla sıkıntı yaşadığı mevsim sonbahar ve ilkbahar oluyor. Mevsim geçişi dönemlerinde ne tam olarak kış aylarının soğuk havasından kurtulmuş oluyor ne de tam olarak yaz mevsimin sıcağından kurtulup, kış mevsimine geçiş yapılmış oluyor. Özellikle dış giyim modellerinde ne giyileceğine bir türlü karar verilemediği gibi sabahın erken saatlerinde evden çıkan ve akşam saatlerinde eve dönen çalışan kadınlar için zorlu bir dönem yaşanıyor.

Gün içinde oldukça sıcak bir hava durumu yaşanan Kasım ayının bu ilk haftalarında yazdan kalma son günler ve etkili güneş kendini fazlaca belli ediyor. Üşümemek için kalın giyindiğinde terlenen, terlememek için ince giyildiğinde de üşüten bu dönemde bolca tedirginlik söz konusu oluyor. Ne giyeceğine bir türlü karar veremeyen ofis çalışanlarına nefes alabilen dokumalar tercih etmelerini öneriyoruz. Tempolu bir çalışma dönemini nefes almanızı önleyecek dokumalara sahip ceketler veya trençkotlar, yağmurluklar, kabanlarla geçirirseniz gün sonunda yalnızca çalışmaktan değil giydiğiniz kıyafetin yanlışlığından da yorulmuş olacak ve günün kötü geçtiğini fark edeceksiniz.

Ofiste Günü Güzel Geçirmenize Yardımcı Öneriler:

Yağmurluk gibi değil de daha çok serin havalarda vücudunuzu korumaya yardımcı olan trençkot modelleri size daha ferah bir gün yaşatacaktır.

Mevsim ruhunu yaşamak için yün dokulu kıyafet giyme isteğinizi kalın kazaklarla değil de daha hafif ve inceliği ile hem ısıtan hem de serin tutan triko kıyafetler tercih ederseniz, ayrıcalıklı bir gün geçirmiş olursunuz.

Ayakkabı seçiminde henüz yoğun yağışlı olmayan ve soğuk olmayan bir süreç içerisinde bulunduğumuz için delikli yürüyüş ayakkabıları tercih ederken, babet ve loafer modelleri de bir hayli rahat gün geçirmenizi sağlayacaktır.

Alt ürün modellerinde ise istediğinizi tercih edebilirsiniz. Mus çorapların, ince çorapların her türlü etek ile kusursuz bir tamamlayıcı olan şıklığı ile eteklerinizle sonbahar rüzgarının hareketli ve enerjik yanını yaşayabilirsiniz.

Pantolon seçimlerinde trend moda ve ofis modası için vazgeçilmezlerden olmayı başaran triko pantolonlar, kot pantolonlar, kaşe pantolonlar, kadife pantolonlar, kumaş pantolonlar gün boyu kurtarıcı kıyafetiniz olacaktır.