Floral Etkiye Sahip Akışkan Formlar

0
52

Çiçeklerin rahatlatan etkisinin floral tarzlarla kıyafetlere yansımasını birçok modelde göreceğimiz bir sezona giriş yapıyoruz. Mevsim ruhunun fazlasıyla kendini hissettireceğini yeni sezonda soğuk günlerin bitişi ile canlı renk tonları podyumlara yansımaya başladı. Defilelerin yoğunluk kazandığı geçiş mevsiminde 2020 ilkbahar/yaz modasında çarpıcı renkler ve tasarımlar tanıtılmaya başlandı.

Çiçek motiflerine sıklıkla yer verilen elbiseler, ceketler, gömlekler, bluzlar ve kabanlar gri mevsimin yüz güldüren ayrıntılarından oluyor. İplikle elde edilen renkli nakışlar, el işlemesi boncuklu nakışlar, boyama tekniğine sahip floral desenler en canlı renklerle kıyafetlerin göz alıcı detaylarından oluyor. Doğanın kendine hayran bırakan güzelliklerinden olan temaları takılarda da görmek mümkün olurken, modanın asla vazgeçmediği doğa teması enerji veren canlılığı ile çiçeklerle, yaprakları renklendirirken en minimal tasarımlarda dahi abartısız güzelliğin sırrı oluyor.

Neon Renk Tekrardan Trendler Arasında

Yaz mevsimi için seçkin markaların tasarımcıları tarafından hazırlanan koleksiyonlarda neon renkler de bütün çarpıcılığı ile kendine yer ediyor. Özellikle klasik ve ağır duruşu ile canlı renkleri kaldırmayan takım elbiselerde dahi neon canlılığı bulunuyor. Sarı ve yeşil tonlardaki fosfor abartısı, canlı renkleri tercih edenlerin daha da cesur seçimlerle davetlerde stillerinden söz ettirmelerini sağlarken gardıroplara, ütopik bir Dünya’yı mümkün kılacak düşünceleri taşıyor.

Kontrast oluşturarak kombin yapılabilir renklerde tamamlayıcı parçaların genelde tek renk ve yumuşak tonlardan seçildiği görülüyor. Stilistler, bej ve taş renginin tonları ile tamamladığı neon kıyafetlerde göze çarpan ana unsurun tek olmasını istiyor. Çantalarda ise küçük kaplara sahip olan modellerin kullanılmasını daha uygun buluyor. Kumaşlardaki akışkan formlar ise oversize kalıpların daha fazla tercih edilmesini sağlıyor.