Elbise Giymeden Yapamam Diyenlere Tüyolar

0
142

Her kadının gardırobunda mutlaka bulunan bir model olarak değer kazanmış olan elbise, çağlardan günümüze gelen ve modanın yön vermesi ile çeşitli tasarımlarla hayat bulmuş bir kıyafettir. Kadınların severek giydiği ve her mevsim giyilebilir çeşitleri olan elbise modelleri birbirinden şık stillere sahiptir fakat her model her vücut tipi uygun değildir. Vücut proporsiyonunuzu göz önünde bulundurarak seçiminizi yaparsanız, daima şık ve modayı takip eden modern görünümlü bir kadın olarak varlığınızı sürdürürsünüz.

Göbekli bir yapınız varsa belden pileli modeller tercih ederek, göbekli görünümü pililerden kazanılan hareketlilik gizleyebilirsiniz. Bel hattınızın ortaya çıkmasını istiyorsanız beli oturtmalı, korsajlı ve belden kemerli modeller tercih edebilirsiniz. Eğer kalçanız bel ve göğüslerinize oranla daha büyük ise oversize modeller olarak nitelendirilen bol kesim elbiseler tercih edebilirsiniz.

Tarzınızı Oluştururken Elbise Renklerine Göre Seçimler Yapın

Bacaklarınız belinize ve genel olarak vücut proporsiyonunuza oranla daha kalınsa etek kısmı volanlı olan modelleri tercih ederek elbisenize kazandıracağınız hareketlilik ile bileklerdeki ve baldırdaki kalın görünümü gizleyerek istediğiniz siluetin sahibi olabilirsiniz.

Omuz ile baş arasındaki boyun ölçünüz kısa ise V yakalı elbise modelleri tercih ederek, boynunuzu uzatabilir ve auralı duruşunuzu yükseltebilirsiniz.

Pazularınız kalın ise askılı elbise modelleri yerine kısa yollu veya truvakar kollu elbiseler tercih ederek, kollarınızdaki kalınlığın ince görünmesini sağlayabilirsiniz.

Göğüsleriniz büyükse göğüs altından lastikli veya büzgülü modelleri tercih etmeyiniz. Daha bol duran ve eteklere doğru düz inen modelleri tercih edebilirseniz duruşunuz kusursuz olacaktır.

Midi elbise her zaman daha zarif bir görünüm kazandıracaktır. Özel gün ve geceler ile davetlerde giyeceğiniz kıyafetlerinizin midi boy olması zarafetinizle birlikte masumluğunuzu, sadeliğinizi, modern kadın duruşunuzu ve tarzınızdaki kaliteyi en iyi sergileten bir detay olacaktır.

Daha rahat hareket etmek için kalem etek modellerinden ve kalem etek formundaki elbiselerden uzak durarak, uçlara doğru genişleyen, yırtmacı olan modelleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Her zaman şık ve zarif görünümünüzü ithal kumaşlarla tasarlanmış olan elbiselerle sergilemek için https://www.fashpos.com/elbise-modelleri adresini ziyaret edebilirsiniz.