Çanta ve Ayakkabıdaki Tokalı Modeller Geri Geldi

  0
  120

  Modası bir gelip bir geçen tokalı ayakkabı, çanta ve kemer modelleri 2019-2020 sezonu ile birlikte yeniden geldi. Geçmişin izlerini taşıyan bu moda, günümüz tarzıyla da harmanlanarak çağın gerisinde kalmıyor. Toka sabit ama toka modellerinde değişiklikler bulunuyor. Geçmiş yıllardaki minimal boyutlar günümüzde çoğu tasarımcı tarafından abartılı bir boyut olarak tercih ediliyor.

  Kemer tokaları bir dönem oldukça küçük tasarlanmıştı şimdi ise hem büyük tokalı hem de kalın kemerin trend olduğunu görüyoruz. Özellikle oversize model elbiseler, gömlekler, sweatshirt ve pantolonlarla kullanılmakta olan kemerler, bol kesim içerisinden ince bel hattını ortaya çıkarıyor.

  Kullanışlı Aksesuarla ile Giyinmek Çok Daha Eğlenceli

  Ayakkabılarda kullanılan tokalar ise genellikle bir işlevi olduğundan değil yalnızca görsel bir aksesuar olarak bulunuyor. 2019 sonbaharında görmeye başladığımız kovboy çizmeleri formu ve stilini taşıyan birçok bot ile çizmede de tercih edilen bu aksesuar, boğucu kış mevsiminin gülümseten detaylarından oluyor. Skinny pantolonlarla muhteşem bir uyum sağlayan tokalı ayakkabı çeşitleri her boy elbise ile oldukça şık bir görünüme sahiptir.

  Okulda, ofiste, sokakta, davette, alışverişte, tatilde kısacası her yerde şıklığına önem veren ve modanın trend modellerini kullanmayı tercih eden kadınların çantasından ayakkabısına kadar tokalı tasarımlar görülüyor.

  Çantalarda ise toka, ayakkabıdan farklı olarak bir işlev sahibi olduğu için kullanılıyor. Bazı modellerde ise toka aksesuarının altında metal çıt çıt bulunuyor. Böylelikle modayı takip eden modern stilinizi, kusursuz bir şıklıkla sergilemiş oluyorsunuz.

  Ayakkabılarda tercih edilen tokalar geçtiğimiz yılların modasında fiyonk gibi bir obje ile kullanılırken şimdi ise gerçek bir toka olarak kullanılmakta ve gerçekçi şıklıklar ile büyüleyen bir tarz oluşturmaktadır. Topuklu ayakkabılarda wamp duruşu simgeleyen tokalara bir de zımbalar ve diğer metal aksesuarlar eşlik etmektedir.

  Şık kombinler oluşturmanız için hazırlanan kıyafetleri www.fashpos.com adresinden inceleyebilirsiniz.