Abiye Seçiminde Mevsim Önemli Midir?

0
144

Davet, düğün, nişan, mezuniyet töreni ve diğer kutlamalara katılımda daima şık olmak isteyen kadınların, stillerini yansıtmalarında mevsim faktörü önem arz ediyor. Derin dekolteli abiye modellerinde ve ince dokumalı kumaşlar ile tasarlanan modellerde her ne kadar mevsimin yaz ya da kış olması önem arz etmese de serin havalarda mevsime uygun bir dış giyim modeline ihtiyaç duyuluyor. Abiye tasarımlarla uyumlu olan bu modeller yapay kürk modelleri veya işlemeli şallar olabiliyor.

Yalnızca dış giyimde değil ayakkabı modellerinde de mevsime uygun tercih yapılmaya başlanıyor. Aynı abiye modelini yaz mevsiminde parmak ve topuk dekolteli bir ayakkabı ile giyebilirken, sonbaharda kapalı bir ayakkabıyla, kış mevsiminde ise çizme ve benzeri kışlık form sahibi modellerle giymeye başlanıyor.

Makyaj tonlarında dahi değişim olurken aksesuarlara ekstra olarak zarif ve zarafet sahibi eldivenler ekleniyor. Her zaman şık, her zaman gösterişli ve adından güzelliği ile söz ettirmeyi başaran biri olabilmenin sırrı; mevsimine uygun giyinmekle birlikte aksesuar seçimlerinde de mevsim koşullarını ön planda tutmaktır.

Abiye Alırken Mevsim Koşullarının Ön Planda Tutulmasının Faydası

Renk seçiminde 2019/2020 trend tonlarına uyum göstermek sizin kararınıza kalmış olsa da abiyelerde tasarımsal alanda demode olmamak dışında renk seçiminde sınırsız ve serbest olabiliyorsunuz. Dilediğiniz renk ve dilediğiniz modeli tercih ederken, serin havalarda gereken şıklığınızı kaybetmemeniz için üstünüze alacağınız tamamlayıcı çok önemlidir. Abiyeniz ile uyumsuz bir tonu olmamakla birlikte doku türü bakımından da uyumlu olabilir.

Her ne kadar katıldığınız davette, salona giriş yaparken vestiyer görevlisine teslim edecek olsanız da gölge düşmeyen bir şıklıkla bütün davet boyunca siluetinizin yüksek dozlu gösterişini sürebilirsiniz. Işıltılı, aurası yüksek, modern ve şık duruş için her detayı ile bütünlük önemlidir.