2020 Yılıyla Birlikte Sokak Modası Tarzı Değişiyor

0
138

Yeni yılla birlikte modanın en trend modelleri hakkında şimdiden modaevleri yeni sezon kıyafetlerini sergilemeye başladı. Bu yıl da 2019 yaz modasında sıklıkla gördüğümüz kot elbiseler ve tulumlar var. Üstelik bu moda 2020 kış koleksiyonunda da kadife bluz, örgü kazaklar ve kareli oduncu gömlekleriyle kendine güzel bir yer edindi.

Renkli mus çorapların her yaş kesimi tarafından tercih edildiği renkli bir yıl geçerken ayakkabı ve çantalarda ise tek renk kullanma modası görülüyor. Oversize modeller en çok beğenilenlerden oluyorken sokak modasına da yön veriyor. Enine ve boyuna çizgili body modelleri kadın modasının en kullanışlı seçeneklerinden olurken, sokak modasını güzelleştiren tarzın şıklıktan öte rahatlık da olduğu aşikâr. Hal böyle olunca şıklık ve rahatlığı bir arada sunan tasarımlar en fazla beğeni toplayanlardan oluyor.

Ayaklar Hiç Bu Kadar Rahat Etmedi

Fit ve basic modellerin yerini oversize modellere elbise, sweatshirt, pantolon, bluz ve ceketlerle birlikte kaban ve şişme montlarda da bol kesim en çok tercih edilenlerden oluyor. Bol kesim kıyafetleri dar modellerle kombinlemeniz gerekiyor. 2020 modasında bir önceki yıldan kalan izler hala devam ediyor. Örneğin bol bir sweatshirt altına tayt, skinny Jean ve jogger pantolonlar giyilirken; bol pantolon kategorisinde bulunan mom Jean ve diğer modelleri ise basic bluzlarla kombinlemek gerekiyor.

Ayakkabı seçiminde olabildiğine özgür olduğumuz bir süreçteyiz. Daha önce hiçbir dönem ayaklarımız bu kadar rahat olmadı. İsteyen topuklu ayakkabı, isteyen spor ayakkabı, isteyen loafer ve babet modelleri giyerken klasik stil altına illaki giyilmesi şart olan klasik ayakkabı kuralı kalktı. Artık resmi görüşmelerde dahi ayaklarda klasik ve spor stilinin bir arada bulunduğu ayakkabı tarzları kendini gösteriyor. Lacivert, bordo, siyah ve gri en çok tercih edilen renklerde olurken ayakkabılarda fosforlu detaylar da görünüyor. Yılan derisi deseni ise hem çantalarda hem kemerlerde hem de ayakkabılarda oldukça şık bir görünüm kazandırıyor.

Şık tasarımlar için https://www.fashpos.com/sweatshirt-modelleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.