2020 Modasını Takip Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz

0
104

Oversize modeller her ne kadar 2020 sonbahar-kış modasının trendlerinden olsa da eğer kısa boyluysanız boyunuzu daha da kısa gösterecek olan bol kıyafetlerden kaçınmanızda fayda vardır. Size birkaç beden fazla gelecek olan bol kıyafetler modayı takip ederken, modanın gerisinde demode bir imaj sergilemenize de neden olacaktır. Eğer daha uzun bir görünüm istiyorsanız bol olmayan, formunuza güveniyorsanız vücudunuzu saracak modeller tercih etmelisiniz.

2020 trend pantolon modelleri arasında yerini ilk sırada alan İspanyol paça pantolon modellerini hem uzun hem de kısa boylu kadınlar için öneriyoruz. Boru paça pantolon seçimi de daha uzun bir görünüm kazandırmaktadır.

Kemer modası bu sezon kendisini hem pantolonlarda hem de elbiselerde gösteriyor. Pantolonlarda beli kapatacak kalın kemerden uzak durmanızda fayda vardır. İnce kemerler daha uzun bel hattına sahip olduğunuz imajı verecektir.

Kıyafet Kadar Aksesuar Seçimi de Çok Önemlidir

Daha zayıf bir görünüm için herkesin de bildiği üzere koyu renk giymeyi tercih ediniz. Daha ince bir görünüme sahip yapan koyu renkler ince görünümün sağladığı uzun boylu görünümü de desteklemektedir. Böylelikle siyah, lacivert ve benzeri koyu tonlar sayesinde tek taşla iki kuş vurmak deyimini yaşamış olacaksınız. Hem uzun hem ince görünümü kıyafetinizin modeli ve rengi ile sağlamak mümkün oluyor. Ayrıca bu görünüm için tek renk kullanmaya önem verin. Fazla renk çeşitliliğine sahip bir kombin istediğiniz görünümü elde etmenizi sağlamamakla birlikte kısa, kilolu ve rüküş gösterecektir. Sadeliğe önem vermenizde fayda vardır.

Kıyafetlerinizi kombinleyeceğiniz çantalarda ise büyük çantalar kullanarak boyunuzun kısalığını vurgularcasına bir hata yapmaktan uzak durun. Aksesuar seçimi de en az kıyafet seçimi kadar önemlidir.

Diğer bir tamamlayıcı olan ayakkabılarda ise kısa bacaklarda büyük bir hata olan bilekten bağlamalı ayakkabılar kullanmaktan mutlaka kaçınmalısınız. Bacak boyunu kısa gösterecek bu modeller uzun boylu, zayıf kadınların proporsiyonuna uygundur.

Kıyafet ve aksesuar seçimi yaparken vücudunuzu iyi tanımanız gerekiyor. Sadece beğendiğiniz için ya da modayı takip etmek için yaptığınız seçimler sizi yanlış yapmaya sürükleyecektir.

Tarzınıza en uygun kıyafetler için https://www.fashpos.com/ adresini ziyaret edebilir ve online alışveriş yapabilirsiniz.